VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022

W dniu dzisiejszym nasza wspólnota parafialna przeżywa  rocznicę I Komunii Świętej dzieci klas IV. W najbliższym tzw. „białym tygodniu” dzieci w strojach komunijnych zapraszamy codziennie na godz. 18.00. Dzisiaj przypada wsp. św. Rity z Casci, zakonnicy. Poświęcenie róż po każdej mszy świętej. W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Codziennie przed mszą o 7.00 procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do wszystkich świętych. We wtorek wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych. W czwartek wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera. W czwartek i piątek o godz. 18.45 spotkanie i próba liturgiczna dla młodzieży z klas 8, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę wsp. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Bóg zapłać rodzicom klas IV za troskę o czystość naszej świątyni i przygotowanie kościoła na dzisiejszą rocznicę I Komunii Świętej. W nadchodzącym tygodniu te troskę o nasz kościół powierzamy parafianom z Łazan: nr 185, 254, 84, 213, 338, 12, 103a, 118, 73, 307, 152. 7 czerwca w 25 rocznicę VI pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, modlitwy różańcowej na ludźmierskich błoniach organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka dla Róż Różańcowych i chętnych. Wyjazd autokarem do Ludźmierza  o godz. 8.00. Szczegóły na plakacie w gablotce. Dzisiaj w Lyonie papież Franciszek dokona beatyfikacji Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. W naszej parafii działa trzynaście Róż Różańcowych. Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę autokarową z naszej parafii do Medjugorie od 19 – 26 sierpnia. Koszt 1 550 zł i 140 euro. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błog. Bożego.