XI NIEDZIELA ZWYKŁA
16.06.2019

1. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i komunii świętej wielkonocnej.
    2. Łączymy się duchowo z Pielgrzymką Podwórkowych Kół RóżańcowychDzieci na Jasnej Górze w Częstochowie i 38 Pielgrzymką w intencji trzeźwości naszego narodu.
    3. Dzisiejsza SKŁADKA w kopertach na pokrycie kosztów opłaty
      za odrolnienie działki przeznaczonej na parking przy cmentarzu parafialnym.
    4. W poniedziałek wsp.śwAlberta Chmielowskiego,zakonnika.
    5. We wtorek od godz.17.00 spowiedź na zakończenie roku szkolnego.
    6. W środę o godz.8.00 Msza na zakończenie roku szkolnego dla społeczności szkolnej w Łazanach, a o godz.9.00 dla Sławkowic. O godz.17.30 Wypominki Roczne i Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszej parafii oraz poleconych.
    7. W czwartek BOŻE CIAŁO – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.Po sumie procesja do czterech ołtarzy.
      I przy posesji Kozak,Palonek/przygotowują mieszkańcy Sławkowic/
      II przy posesji Zofii Malarczyk/przygotowują mieszkańcy Zborówka/
      III przy Figurze Matki Bożej,obok Dworu/przygotowują mieszkańcy Łazan,rejon Wola Podłazańska i Ignacówka.
      IV przy Remizie OSP /przygotowują mieszkańcy Jawczyc/.
      W tym roku mają wolne mieszkańcy Niżowej.
      Prosimy o przygotowanie się wszystkich biorących czynny udział w procesji,prosimy Braci strażaków OSP z Łazan i Sławkowic o zabezpieczenie trasy procesji.
    8. Codziennie po mszach wieczornych w Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zakończenie uroczystości w kolejny czwartek.
    9. W piątek wsp.św.Alojzego Gonzagi,zakonnika.W sobotę o godz.8.00 wyjazd autokarem z Łazan do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala do Ludźmierza członków Róż Różańcowych i wszystkich chętnych.
    10. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni i przygotowanie jej na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę 170 zł.W nadchodzącym tygodniu tę troskę o kościół powierzamy parafianom z Okrajek Sławkowskich: 14, 167, 167, 204, 78a, 78, 78, 160, 115.
    11. W lipcu i sierpniu msze święte w tygodniu będą odprawiane wg następującego porządku:
      Poniedziałek 18.00;Wtorek 7.00;Środa 18.00;Czwartek 7.00;Piątek 18.00 i Sobota 18.00. W I czwartek, I piątek i I sobotę rano i wieczór.
    12. W ostatnią niedzielę lipca o godz.15.00 spotkanie pielgrzymkowe przed wyjazdem do Ziemi Świętej.Wcześniej należy uiścić należne opłaty.
    13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błog.Bożego.