OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

26.11.2023

Dzisiaj o godz. 12.00 w Łagiewnikach zostanie odnowiony jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa za Chrystusa Króla i Pana, przez ks. bpa Stanisława Jamrozka, delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw intronizacji.

W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na pomoc Ubogim, na życzenie papieża Franciszka, po każdej mszy świętej przed kościołem.

– We wtorek 28 XI o godz. 17.20 wyjazd autokarem do kina BONARKA w Krakowie na film pt. „OBLICZE JEZUSA”. Serdecznie zapraszamy chętnych, można zapisywać się w zakrystii lub telefonicznie.
– W czwartek święto św. Andrzeja, apostoła. Od godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi przed I piątkiem grudnia.
– W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00.
– W I sobotę po mszy o 7.00 Różańcowe Nabożeństwo Wynagradzające za obelgi przeciwko Niepokalanemu Poczęciu Maryi. Od godz. 9.00 kapłani z sakramentami odwiedzą chorych w domach. O godz. 17.30 p. Katechetka zaprasza dzieci klas I szkoły podstawowej na spotkanie formacyjne w kościele. Po mszy o 18.00 nabożeństwo I sobotnie.
– 2 grudnia w sobotę o godz. 20.00 jak co roku w Archidiecezji Krakowskiej rozpoczynamy Jerycho Różańcowe, w którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwent. Modlitwę podejmujemy w dowolnej dla siebie godzinie i w dowolnym miejscu. Można kilka razy w tygodniu. Pod wieżą będą listy na których można zdeklarować swój udział. Jerycho kończy się 9 grudnia o godz. 20.00. Zachęcamy Członków Żywego Różańca i wszystkich kochających modlitwę różańcową.

Duchowo łączymy się z naszymi parafianami, którzy wczoraj wyjechali do Niepokalanowa, aby reprezentować naszą parafię na Sympozjum przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i w dniu intronizacji.

Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Można uzyskać odpust zupełny.

Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość i piękno naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 330 zł. W nadchodzącym tygodniu troskę o czystość naszej świątyni podejmą parafianie z Brotek i Łazan I: nr 53, 158a, 33, 16, 82/4, 82/6, 82/2, 82/2, 82/3, 82a.
Mężczyźni też mile widziani ze względu na zimę i odmiatanie śniegu. Zazwyczaj sprząta się na początku tygodnia i przed kolejną niedzielą. Sprzątanie takie wypada raz na półtora roku, jeśli ktoś z różnych powodów nie mógłby sprostać temu obowiązkowi powiniem złożyć ofiarę na kwiaty i wynagrodzenie dla wykonującego za niego to zadanie, wydelegowanej osobie z tej grupy.

Składka w kopertach w III niedzielę listopada na cele remontowe naszej świątyni wyniosła 6 200 zł. Bóg zapłać wszystkim dotychczasowym darczyńcom.

Przyjmujemy intencje mszalne na kwiecień.

25 listopada w sobotę p. organista będzie odwiedzał rodziny naszej parafii z opłatkami świątecznymi w rejonie kolędowym: SŁAWKOWICE, OKRAJKI SŁAWKOWSKIE i SOSNÓWKI, od godz. 8.30. Przypominam, że ofiary składane przy tej okazji są jego wynagrodzeniem za cały rok pracy w naszym kościele. Proszę o poważne podejście do tej sprawy.

Z kroniki żałobnej: W czwartek pożegnaliśmy śp. +Mieczysławę Ochońską, lat 72 ze Sławkowic. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju z Tobą Panem aż na wieki wieków. Amen.

Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błog. Bożego i opieki Matki Bożej.