IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.04.2024

Codziennie przed wieczorną Mszą Świętą modlimy się w tym tygodniu za Ojczyznę. Umacniajmy rodziny. Módlmy się za wstawiennictwem Papieża Polaka o błogosławieństwo dla polskich rodzin i ochronę życia poczętego, odmawiając codziennie LITANIĘ DO ŚW. JANA PAWŁA II.

Dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza wypada Niedziela Powołań.
III niedziela miesiąca, składka na prace konserwatorskie naszej świątyni i jej otoczenia.

Dzisiaj II tura wyborów na Wójta Gminy Biskupice. Moi drodzy parafianie to od waszej decyzji będzie zależało w jakim kierunku podąży nasza Gmina: działania, które będą sprzyjać rozwojowi oraz poprawie warunków życia wszystkich mieszkańców, ustanawiane podatki, pozyskiwanie środków finansowych na zadania inwestycyjne w naszej Gminie.

• W poniedziałek po mszy wieczornej nabożeństwo Członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu, przeniesione z 18 kwietnia.
  • We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 17.30 Litania Narodu Polskiego za przyczyną świętych i błogosławionych, prośba do Boga o wolność i suwerenność dla naszej Ojczyzny, żeby Polska zawsze była niepodległa! Zapraszamy wszystkich do tej szczególnej modlitwy i medytacji. Była to codzienna modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II.
  • W piątek 26 kwietnia o godz. 18.45 w kościele spotkanie organizacyjne w sprawie rocznicy I Komunii Świętej, na które zapraszamy uczniów klas 4 wraz z rodzicami.
  • W sobotę 27 kwietnia w 10 rocznicę kanonizacji Jana Pawła II po wieczornej mszy świętej nabożeństwo dziękczynne. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów z naszej parafii uczestniczących w tym wydarzeniu i wszystkich którzy kochają św. Jana Pawła II Wielkiego.
  • Do 15 maja osoby wybierające się na pielgrzymkę do Włoch w terminie 10 – 20 czerwiec 2024 r. powinny dokonać należnej wpłaty.
  • Beatyfikacja ks. Michała Rapacz odbędzie się w Krakowie-Łagiewnikach 15 czerwca 2024 r. Prosimy o zgłoszenie chętnych naszych parafian na ten wyjazd. Zapisy w zakrystii.

Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni. W nadchodzącym tygodniu tę troskę o nasz kościół podejmą parafianie z IGNACÓWKI: nr. 139, 327, 110, 138, 287, 136, 302, 214.

W tym roku Boże Ciało wypada 30 maja 2024 r.
I ołtarz przygotowuje – Zborówek k. świetlicy Krakowiaczek,
II ołtarz – Jawczyce k. Remizy OSP,
III ołtarz – Łazany przy Figurze Matki Bożej,
IV ołtarz – Sławkowice k. p. Kozak.
W tym roku wolne ma Niżowa.

Na stoliczku przy filarze jest wystawiony Akt Zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski zachęca wiernych o składanie podpisów pod treścią tego Aktu. Te kartki z podpisami pod Aktem zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu zostaną złożone jako szczególne votum w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem-Krzeptówkach,13 maja 2024 r.

Z kroniki żałobnej: W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Andrzej Dziuba, lat 76 ze Sławkowic. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym z Tobą Panem. Na wieki wieków. Amen.

Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego.