VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

09.05.2021

Dziś procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przed mszami świętymi o 7.00 będzie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do wszystkich świętych i stosownymi modlitwami. W środę 13 maja o godz. 15.30 wyjazd chętnych z parkingu przy kościele na pierwsze nabożeństwo fatimskie do Zakopanego na Krzeptówki. W piątek święto św. Macieja, Apostoła. W sobotę wsp. bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy. W III niedzielę miesiąca składka na prace remontowe przy kościele. W naszej wspólnocie parafialnej uroczystość pierwszokomunijna dzieci z klas III. O godz. 10.30 msza święta dla dzieci komunijnych  ze Sławkowic. Bardzo proszę aby parafianie, którzy zazwyczaj uczęszczają w niedzielę na tę godzinę, na mszę niedzielną, by wyjątkowo przyszli na inną, albo uczestniczyli na zewnątrz kościoła. Dodatkowo dla dzieci komunijnych z Łazan będzie o godz. 12.00. Po mszy o 14.00 rozpoczęcie peregrynacji po naszej po rodzinach naszej parafii obrazu i relikwii św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski. Rozpoczną peregrynację rodziny z JAWCZYC. Wyznaczone numery domów na miesiąc, od 16 V – 15 VI 2021, są umieszczone na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotce. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni i wykoszenie trawy przy kościele i w Parku oraz złożoną ofiarę 190 zł. W nadchodzącym tygodniu tę troskę o kościół powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych .