X TYDZIEŃ ZWYKŁY
  10 czerwca 2018

1. Dzisiaj po mszy o 14.00 spotkanie pielgrzymów wybierajacych się z Łazan do Grecji od 02 – 11.07.2018r.

2. We wtorek wsp. bł. męczenników: Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy.

3. W środę wsp.św.Antoniego z Padwy,prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 15.30 wyjazd autokaru z Łazan do Zakopanego na Krzeptówki. Są jeszcze wolne miejsca.

4. W środę po mszy wieczornej spotkanie młodzieży z klasy II gimnazjalnej w sali katechetycznej.

5. W czwartek wsp.bł.Michał Kozala,biskupa i męczennika.

6. W sobotę 16 czerwca XIX Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Informacje umieszczone w gablotce.

7. W przyszłą niedzielę 17 czerwca przypada wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W tym dniu odbędzie się Wielicka Olimpiada Seniorów 55+ oraz VI Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach w gablotce. Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na imprezę plenerową „Artystyczne Powitanie Lata”, która odbędzie się 17 czerwca w Tomaszkowicach, w Parku Kultury i Wypoczynku. Rozpoczęcie o godz.16.00.

8. Bóg zapłać rodzinie Kołodziej i Porąbka z Niżowej, za troskę o czystość naszej świątyni w ubiegłym tygodniu i złożoną ofiarę 50 zł. W nadchodzącym tygodniu nasz kościół powierzamy trosce parafian z Niżowej: 50, 13, 13, 26, 200, 39, 17/dwie rodziny/, 32/dwie rodziny/.

9. Koszt prac elewacyjnych wykonanych przy naszym kościele w tym roku, na tym etapie wyniósł 476 860.97 zł. Wkład własny naszej parafii zawarł się w kwocie 189 788.50 zł. Środki pieniężne z zewnątrz 60%, własne 40%. Decyzją konserwatora wojewódzkiego nasza świątynia od kruchty aż do zakrystii ma pozostać w formie kamienia, w jakim została wybudowana w XVI w.aby odkryć jej niezwykłą urodę. Pierwotnie miały być zostawione tylko trzy ściany prezbiterium, ale po odkryciu starego tynku został ten obszar powiększony o kolejne ściany i przypory, aby uwydatnić niezwykłość tej świątyni. Z tego też powodu został nam z konieczności jeszcze jeden etap pracy przy samym kamieniu w przyszłym roku ze względu na szeroki zakres prac. Bóg zapłać Firmie KROZ za wykonane dotychczasowe dzieło. W przyszłym tygodniu mają jeszcze wrócić do kościoła po renowacji troje drzwi i okno z witrażem.

10. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych Patronów.