XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.10.2019

XIX Dzień Papieski,skarbonki przed kościołem na fundusz stypendialny
Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla młodzieży uzdolnionej,pochodzących z ubogich rodzin. Wsp.bł.Honorata Koźmińskiego,prezbitera. Codziennie w październiku,w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym ,pięć minut przed nabożeństwem różańcowym będą wyświetlane krótkie filmiki o misjach katolickich. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe przed mszą o 14.00 w intencji naszej Ojczyzny w dniu wyborów parlamentarnych do Sejmu i Senatu. Na zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich z naszej parafii wyjeżdża autokar do Zakopanego o 15.30. W poniedziałek wsp.św.Kaliksta I ,papieża  i męczennika oraz wsp.św.Małgorzaty Marii Alacouque,dziewicy.
We wtorek wsp.św.Teresy od Jezusa,dziewicy i doktora Kościoła.
W środę wsp.św.Jadwigii Śląskiej. W czwartek wsp.św.Ignacego Antiocheńskiego,biskupa i męczennika. W piątek święto św.Łukasza,Ewangelisty.Po mszy wieczornej  Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca i Droga Krzyżowa w 35
r.śmierci męczeńskiej ks Jerzego Popiełuszki oraz uczczenie jego
relikwii,którego wspomnienie obchodzimy w sobotę. W sobotę o godz.5.30 wyjazd pielgrzymów z Łazan do Ziemi Świętej.Wyjątkowo mszy świetej o godz.7.00 nie będzie,zostanie ona odprawiona na pielgrzymce,rodzinę zapraszamy na mszę wieczorną i 18.00. 19 października,w sobotę Sanktuarium św.Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na 49 pielgrzymkę młodzieży Grup Apostolskich .Szczegóły na plakcie w gablotce.
W niedzielę Uroczystość ś.Jana Kantego,prezbitera,głównego patrona
archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.Niedziela misyjna,składka na
misje. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni i
jej otoczenia oraz złożoną ofiarę 140 zł. W nadchodzącym tygodniu tę troskę o kościół powierzamy parafianom ze Sławkowic i Ignacówki: 144/dwie rodziny/, 141, 141, 145, 145, 18, 157, 198, 92,92.
Płody rolne dla Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie można składać do piątku włącznie.Bóg zapłać dotychczasowym ofiarodawcom.
Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błog.Bożego i opieki Matki Najświętszej.