VI NIEDZIELA ZWYKŁA
  11lutego 2018

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Otoczmy naszymi modlitwami chorych, cierpiących, samotnych. Może nawet warto spotkać się z chorymi w ich domach i miejscach przebywania na rozmowę i poświęcić im trochę więcej czasu.

2. Jak usłyszeliśmy tydzień temu, nasza Parafia została zaproszona na 22 lutego na godzinę 17.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Mszę św. i nabożeństwo ku czci świętego. Chętnych na wyjazd zachęcamy do zapisywania się przez cały ten tydzień w zakrystii.

3. W tym roku przeżywamy 100-lecie odzyskania przez nasz naród niepodległości. W związku z tym ważnym wydarzeniem biskupi polscy łącznie z naszym Arcybiskupem zachęcają do włączenia się w przeżywanie nowenny trwającej 9 miesięcy od lutego do października. Dzisiaj podczas nabożeństwa 40-godzinego po Mszach św. w krótkiej modlitwie będziemy powierzać Bogu sprawy naszej ojczyzny. Zapraszam także o godzinie 16.00 na nabożeństwo różańcowe w intencji naszej ojczyzny, po którym nastąpi zakończenie adoracji.

4. W środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu – Środa Popielcowa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, podczas których nastąpi obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły (3 razy w ciągu dnia) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszach św. w tym dniu młodzież naszej Parafii będzie rozprowadzała tzw. Zdrapki Wielkopostne. Zebrane z tej akcji fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do wyjazdów i pielgrzymek.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa, natomiast w niedziele o 14.00 Gorzkie Żale. Po nich bezpośrednio Msza św. Zapraszamy także na Drogę Krzyżową w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30, którą poprowadzą Członkowie Róż Różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę składka na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. W przyszłą niedzielę w kościele w Gdowie o godz. 14.00 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński.

7. Duszpasterz związków niesakramentalnych w Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby w niesakramentalych związkach małżeńskich na dedykowane im rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dn. 26-28 lutego o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie na Wzgórzach Krzesławickich.

8. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę 180zł. W nadchodzącym tygodniu nasz kościół powierzamy trosce parafian ze Sławkowic: 29, 181, 213, 251, 27, 264, 186, 177, 139, 139, 237.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.