XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022

W poniedziałek wsp. świętych męczenników Kosmy i Damiana oraz Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy. Trzecia rocznica śmierci +ks. Tadeusza Dąbrowskiego. We wtorek wsp. św. Wincentego a Paulo, prezbitera. W środę wsp. św. Wacława, męczennika. W czwartek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 16.00 w kościele spotkanie dla chłopców z klas 4 i starszych, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Jezusa jako ministranci. W sobotę wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Z racji I soboty miesiąca po mszy o 7.00  różańcowe nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę i nienawiść wobec Maryi. Od godz. 9.00 wyjazd kapłanów z sakramentami świętymi do chorych. Po mszy wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie poprowadzi Wspólnota Modlitewna MAGNIFICAT. Nabożeństwa Różańcowe w październiku w tygodniu będą o godz. 17.30, a w niedziele po mszy o godz. 14.00. Serdecznie  zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę 2 października przypada wsp. świętych Aniołów Stróżów. Po mszy o godz. 14.00 w Parku Modlitwy i Refleksji nabożeństwo różańcowe w intencji naszej parafii, wszystkich pięciu sołectw. Wspólnie będziemy się modlić z sołtysami: Łazan, Jawczyc, Zborówka, Niżowej i Sławkowic. Zmianka różańcowa będzie miała miejsce po zakończonym nabożeństwie. Za dwa tygodnie w niedzielę 9 października będą miały miejsce wybory do nowej Rady parafialnej. Do przygotowanej urny będzie można wrzucać na pobranych z kościoła kartach do głosowania swoich kandydatów, po dwóch z każdej wioski. Po ostatniej mszy świętej członkowie poprzedniej Rady Parafialnej otworzą zabezpieczoną urnę i policzą głosy. Do Rady wg prawa wchodzą osoby z bezpośredniego głosowania, z racji sprawowanego urzędu, jak ks. wikariusz, kościelny i organista oraz osoby z nominacji ks. proboszcza. Bóg zapłać rodzinie Dulik, Górka i Stachura za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę 90 zł. w ubiegłym tygodniu. W  nadchodzącym tygodniu tę troskę o kościół powierzamy parafianom z Łazan, rejon IGNACÓWKA: nr 140, 151, 159, 284, 158, 196, 157, 121, 147. Składka w kopertach na cele remontowe naszej świątyni w III niedzielę września  wyniosła 2 450.00 zł. Bóg zapłać dotychczasowym ofiarodawcom. Trwa obecnie remont konserwatorski ogrodzenia wokół kościoła. Prosimy o pomoc finansową. Tydzień temu kwesta do skarbonek przed kościołem na rzecz duszpasterstwa młodzieży wyniosła 818.00 zł. Bóg zapłać. Przyjmujemy intencje mszalne na miesiąc luty. Na stoliczku przy filarze są wystawione książki do nabycia, o świętych i błogosławionych w relikwiach, przebywających w naszym kościele parafialnym. Z kroniki żałobnej: W czwartek pożegnaliśmy śp. +Annę Natonek lat 50, z Niżowej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błog. Bożego.