VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
24.05.2020

Bóg zapłać wszystkim czcicielom NMP uczestniczącym w 33 dniowych
rekolekcjach w naszej parafii, które zakończyły się wczoraj uroczystą
mszą świętą dokonując Aktu Ofiarowania się Chrystusowi przez Maryję wg św. Ludwika Marię Grignion de Montfort. Dzisiaj przypada wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.Nabożeństwo majowe po mszy o 14.00, w tygodniu przed mszą świętą wieczorną. O godz. 15.30 różaniec, o 16.00 msza  pogrzebowa na cmentarzu śp. +Rafała Tomasik lat. 46, pochodzącego ze Zborówka. Może uczestniczyć na pogrzebie 50 osób. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać
Panie, a…………………..……………………………………………….
Od poniedziałku rozpoczyna się modlitwa przed uroczystością Zesłania
Ducha Świętego, codziennie o godz. 20.00, można łączyć się również przez
internet. We wtorek wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera.DZIEŃ MATKI, otoczmy nasze Mamy modlitwą, o zdrowie i błog. Boże dla żyjących, a o szczęście wieczne dla zmarłych. Dla kobiet w stanie błogosławionym życzymy dużo miłości  i odwagi, aby pozwoliły dzieciom poczętym przyjść na świat, a nie zabijały swoich dzieci. W piatek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. W sobotę wsp. św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni i
wykoszenie trawy przy parkinu oraz złożoną ofiarę 210 zł. W nadchodzącym tygodniu tę troskę powierzamy parafianom ze Surówek z numeru: 124, 128, 111, 196, 114, 33, 24/ dwie rodziny, 83a, i 63. Składka w kopertach w III niedzielę maja, na remont naszej świątyni wyniosła 4 900 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Jest ogromna prośba, aby wszyscy, którzy chcą ofiarować swój dar  pieniężny na kościół, nie czekali na kolejną II niedzielę miesiąca, ale w każdym możliwym czasie wsparli parafię w tych koniecznych pracach, przywracających piękno naszej świątyni. Bóg zapłać za wyrozumiałość. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błog. Bożego i opieki Matki Najświętszej.