XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2020

Dzisiaj odpust parafialny w Brzeziu ku czci Przemienienia Pańskiego. We wtorek wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. W środę rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki NMP, wsp.Matki Bożej Śnieżnej. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I czwartku miesiąca od
godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja i możliwość spowiedzi przed I piątkiem. W piątek wsp. św. Sykstusa II , papieża i Towarzyszy oraz św. Kajetana, prezbitera. Od godz. 17.00 spowiedź. W sobotę wsp. św.Dominika, prezbitera. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczenniczki, patronki Europy. Akcja św. Krzysztof, 1 grosz za 1 km szczęśliwie przejechany, z ubiegłej niedzieli przyniosła na środki transportu dla polskich misjonarzy 3 680 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni, za wykoszenie trawy przy parkingu i w parku, przycięcie gałęzi. W nadchodzącym tygodniu tę troskę o kościół powierzamy parafianom ze Zborówka: nr domu:457, 459, 262, 311, 408, 345, 295, 403. Kończą się w tym tygodniu zapisy na pielgrzymkę sierpniową z naszej parafii do sanktuariów północnej Polski i do Wilna, do Ostrej Bramy. Prosimy o podjęcie dezyzji, a zapisanych o wpłatę należności. Z kroniki żałobnej: Wczoraj pożegnaliśmy śp. +Annę Palonek, lat 97, ze Sławkowic, w poniedziałek pogrzeb w Gdowie o godz. 15.00 ks. proboszcza śp. +Stanisława Będkowskiego, lat 68, we wtorek pogrzeb śp. +Kazimierza Palonek, lat 72, ze Sławkowic o godz. 15.30. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a ………………………… Wszystkim  solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błog. Bożego i opieki Matki Najświętszej.