II NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024

Dzisiaj wypada 1058 rocznica Chrztu Polski.
Litanią do św. Stanisława Kostki polecajmy nasze dzieci i młodzież, którym szczególnie patronuje, aby nigdy nie porzucili wiary i życia zgodnego z Dekalogiem.

• W III środę miesiąca po mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W III czwartek miesiąca o godz. 17.30 Wypominki Roczne. Po Mszy o godz. 18.45 w kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców, dzieci przygotowujących  się do I Komunii Świętej.
  • W piątek 19 kwietnia o godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie formacyjne dla uczniów  z klas 7–mych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Z racji III piątku, po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W sobotę na godz. 17.00 katechetka Carla zaprasza na spotkanie formacyjne dzieci klas I do kościoła.
  • W niedzielę 21 kwietnia na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie uczniów z klas 6.
  • Trwają prace konserwatorskie ogrodzenia przy naszym kościele. W przyszłą III niedzielę miesiąca, składka na te prace. W tym roku otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie na ten cel 60 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  • 16 kwietnia we wtorek wyjazd o godz. 17.30 autokarem wszystkich chętnych do kina BONARKA na kolejną część filmu biblijnego o Panu Jezusie: The Chosen. Koszt 40 zł.
  • Do 15 maja osoby wybierające się na pielgrzymkę do Włoch w terminie 10 – 20 czerwiec 2024 r. powinny dokonać należnej wpłaty.
  • 30 maja Boże Ciało. I ołtarz przygotowuje Zborówek k. świetlicy Krakowiaczek, II ołtarz k. Remizy OSP, III ołtarz Łazany przy Figurze Matki Bożej, IV ołtarz Sławkowice k. p. Malarczyk. W tym roku wolne ma Niżowa.

Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni, wykoszenie trawy w Parku Modlitwy i Refleksji im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego w tym roku obchodzimy 40 rocznicę jego męczeńskiej śmierci, oraz złożoną ofiarę 240 zł. W nadchodzącym tygodniu tę troskę o nasz kościół podejmą parafianie z Woli Podłazańskiej: nr. 128, 152, 124, 32, 182, 94, 130, 173, 131, 172, 283, 315.

Serdeczne podziękowanie dla osób, które zabezpieczyły dekoracje świąteczne na kolejne święta.

Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego.