XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021

Przypada dziś wsp. św. Januarego. W naszej parafii odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma o godz. 11.00, którą odprawi i wygłosi kazanie ks. proboszcz w Szarowie, ks. kan. Adam Kozłowski. W poniedziałek wsp. świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. We wtorek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W środę wsp. bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. W czwartek wsp. św. Pio z Pietrelciny. O godz. 18.30 w kościele spotkanie młodzieży z klas 7, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. W piątek o godz. 18.30 w kościele spotkanie młodzieży z klas 8 przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców. W sobotę XII Pielgrzymka Wspólnot  Żywego Różańca do Łagiewnik. Z naszej parafii wyjeżdża autokar o godz. 8.30. Zapraszamy do zapisów na ten wyjazd członków Żywego Różańca i ich rodzin. Na pomoc dla uchodźców z Afganistanu zbiórka do puszek przy kościele wyniosła 1 900 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać za zorganizowanie XXI Parafialnej Drogi Krzyżowej w Surówkach i udział w niej 120 osób. W modlitewnej Akcji „Oblężenie Jasnej Góry przez mężczyzn” wzięli udział również mężczyźni z naszej parafii, „siedmiu wspaniałych”. Bóg zapłać. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni i jej otoczenia, wykoszenie trawy w parku oraz złożoną ofiarę 450 zł. W nadchodzącym tygodniu tę troskę o nasz kościół powierzamy parafianom ze Sławkowic, rejon Dukla: nr 40, 54, 73, 91, 59, 262, 124, 170, 265, 208. Do 30 września br. trwa narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021r. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błog. Bożego. Z kroniki żałobnej: W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Adama Majewskiego ze Sławkowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.