Maryjna wspólnota „Magnificat”


Patroni

Najświętsza Maryja Panna
Św. Ludwik Maria Grignion De Montfort

Misja Wspólnoty

Misją Wspólnoty jest zdobywanie dusz dla Chrystusa przez Niepokonalną, szerzenie kultu Maryjnego w Parafii oraz głęboka formacja mająca na celu wejście w żywą relację miłości z Matką Bożą (aż do oddania się w niewolę miłości Maryi) a przez nią z Trójcą Przenajświętszą. Misją Wspólnoty jest ponadto Uwielbienie Syna Bożego oraz otwarcie się na działanie Ducha Świętego w codzienności, w każdej sytuacji na wzór, z pomocą i za pośrednictwem Maryi.

Praktyki cykliczne

 1. Uczestnictwo we Mszy Św. w każdą  pierwszą  sobotę miesiąca oraz w dniach świąt i wspomnień Maryjnych  (posługa liturgiczna – czytania, psalm, modlitwa wiernych).
 2. Udział w spotkaniach formacyjnych (konferencje nt. Maryi np. na bazie dzieł Św. Ludwika, Krąg Maryjny, dzielenie się doświadczeniem formacyjnym, świadectwa).
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia (hymn Magnificat).
 4. Modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem w każdą trzecią środę miesiąca począwszy od listopada 2018r. (za i w intencji/ach kapłanów, członków wspólnoty i parafian).
 5. „SMS-owe Pogotowie Modlitewne” – czyli posługa modlitewna Wspólnoty w sytuacjach nagłej potrzeby (intencje można wysyłać SMSem 601 923 702).

Praktyki okolicznościowe

 1. Inicjowanie i współorganizacja konferencji, rekolekcji, skupień oraz seminariów poświęconych tematyce Maryjnej.
 2. Współorganizowanie pielgrzymek do miejsc kultu Maryjnego.
 3. Przyjęcie Maryjnego Szkaplerza  – praktyka indywidualna.

Cel wspólnoty

 1. Pomoc duszpasterzom w rozwoju duchowym Parafii.
 2. Praktykowanie „Nabożeństwa do Najświętszej Dziewicy”.
 3. Formacja  członków Wspólnoty polegająca na kształtowaniu życia duchowego w oparciu o cnoty Maryjne.

Charyzmaty

 1. Charyzmat modlitwy.

Dane kontaktowe:

tel: 601923702
e-mail: magnificat.lazany@gmail.com

/za pośrednictwem numeru telefonu i maila można składać intencje modlitewne/


Zaproszenie

Droga Siostro, Drogi Bracie,

Jeżeli Maryja jest kimś szczególnym i ważnym w Twoim życiu, kimś komu chciałbyś powierzyć i zawierzyć swoje życie, jeżeli pragniesz pokochać Boga jak Maryja, poznać Jej Tajemnicę oraz pewną i szybką drogą kroczyć ku Bogu, to zapraszamy Cię aby to wszystko odkrywać razem, we Wspólnocie. 

Spotykamy się co miesiąc, w każdą pierwszą sobotę miesiąca na Mszy św. o godz.18.00 na której pełnimy posługę liturgiczną – czytania, psalm modlitwa wiernych – natomiast po Mszy św. na spotkaniu formacyjnym śpiewamy Bogurodzicę i Hymn Magnificat, Apel Jasnogórski, rozważamy teksty o  Maryi. Modlimy się również wstawienniczo w intencjach kapłanów i parafian /w każdą trzecią środę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00, począwszy od listopada 2018 r./.

Jesteśmy młodą Wspólnotą, która w posłuszeństwie Kościołowi, otwarta na Ducha Świętego, pod  Sztandarem Maryi chce kroczyć pewną drogą do Boga. Nie ma znaczenia czy masz 18 lat czy 70, nie jest istotne to, jaki jest poziom Twojej duchowości i wiary, ważne jest, że pragniesz pokochać Boga, jak Maryja, że chcesz iść za Matką oraz chciałbyś to czynić we Wspólnocie… 

Zapraszamy