Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata.

W związku ze 100-leciem objawień Matki Bożej Fatimskiej powstała ogólnopolska inicjatywa otoczenia granic naszej Ojczyzny modlitwą różańcową. W tym wydarzeniu biorą udział wspólnoty parafialne z całej Polski. Plan jest taki, by udać się do kościołów znajdujących się przy granicy, na wspólne spotkanie modlitewne oraz przejść na granicę Polski, aby modlić się na różańcu wypraszając wiele łask dla naszej Ojczyzny, przeciwstawiając się grzechowi i wszelkim bluźnierstwom wobec Maryi. W dniu Matki Bożej Różańcowej t.j. 7 października do modlitwy różańcowej włączy się także nasza Parafia. Chętni, by wziąć udział w tym wydarzeniu mogą zapisywać się w zakrystii. Wyjazd do kościoła stacyjnego w Sromowcach Wyżnych o godzinie 8.30, powrót około godziny 17.00. Ci co nie mogą wyjechać zachęcamy, by łączyli się w swoich domach odmawiając różaniec o godzinie 14.00. Więcej informacji www.rozaniecdogranic.pl.