EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA


Razem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem oraz z Męską Stroną Rzeczywistości zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową której ścieżki w tym roku dotarły również do parafii w Łazanach.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie –  ponad 47 kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony.

W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej. Wystarczy wybrać trasę EDK rejon Łazany i zapisać się jako uczestnik.

EDK rozpocznie się  7 kwietnia – Mszą Świętą w kościele w  Łazanach o godz. 20:00, a po Mszy każdy wyrusza w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Nie zwlekaj – więcej na www.edk.org.pl lub na facebook’u LAZANY.EDK

koszt materiałów zawierających pakiet uczestnika EDK 15zł