VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2024

Pierwsza niedziela, adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj przypada wsp. Św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Po każdej mszy świętej uczczenie jego relikwii.

• W poniedziałek święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba.
  • W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Z racji II środy godzinna adoracja po mszy wieczornej, a rano o 7.00 msza święta o błogosławieństwo Boże, dobre urodzaje, zachowanie od nieszczęść /od mieszkańców Łazan/.
  • W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Procesja wokół kościoła przed mszą świętą o godz. 7.00.
  • W imieniu swoim oraz Andrzeja Twarowskiego, wybranego do Rady Gminy w Biskupicach, serdecznie zapraszam parafian, a w szczególności mieszkańców Sławkowic na Mszę Świętą 10 maja w piątek na godz. 20.00 w kościele parafialnym w Łazanach w intencji: ”O błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi dla mieszkańców Sławkowic”. Po mszy odmówimy część Bolesną Różańca Świętego jako przebłaganie i dziękczynienie za otrzymane łaski a następnie odśpiewamy Apel Jasnogórski połączony z modlitwą zawierzenia. Serdecznie zapraszamy.
  • W niedzielę 12 maja na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie uczniów klas 6, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • Tradycyjnie w dniu odpustu Rada Parafialna rozprowadzała cegiełki na prace konserwatorskie naszej świątyni. Ofiary wyniosły 6 242,40 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i Radzie.
  • 7 maja we wtorek wyjazd dla chętnych do kina Bonarka na film pt. THE CHOSEN o godz. 17.30. Seans o godz. 18.30. To opowieść o Jezusie widzianym oczami osób z jego najbliższego otoczenia. Chętni proszeni są potwierdzenie swego wyjazdu. Koszt 40 zł.
  • W tym roku Boże Ciało wypada 30 maja 2024 r. Prosimy jak co roku strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Pójdziemy tą samą trasą jak rok temu.
  • Chętni na wyjazd do Zakopanego, na Krzeptówki 13 maja mogą potwierdzić swoją chęć wyjazdu o godz. 15.30.

Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę 600 zł. W nadchodzącym tygodniu tę troskę o nasz kościół podejmą parafianie z IGNACÓWKI: nr. 140, 151, 284,158, 159, 196, 157, 121,147,120.

Z racji Kongresu Eucharystycznego w naszej Archidiecezji Krakowskiej przez cały miesiąc maj, w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 – do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim. Dzisiaj w niedzielę 5 maja na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie dzieci z klas od I do IV a od godz. 18.00 do 18.30 uczniów z klas od V do VIII od godz. 18.30 do 19.00. Od 19.00 do 20.00 mieszkańców ze Sławkowic Pn i Pd, oraz Różę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i Różę św. Jana Kantego. Od godz. 20.00 do 21.00  mieszkańców Ignacówki, Woli Podłazańskiej, oraz Różę św. Maksymiliana. Na kolejne niedziele program adoracji wywieszony jest w gablotce oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Na stoliczku przy filarze jest wystawiony Akt Zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Metropolita Krakowski ks. Abp. Marek Jędraszewski zachęca wiernych o składanie podpisów pod treścią tego Aktu. Te kartki z podpisami pod Aktem zawierzenia życia nienarodzonych dzieci Bożemu Miłosierdziu zostaną złożone jako szczególne votum w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem-Krzeptówkach, 13 maja 2024.

Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego.